„Przyjaciel Górnictwa Odkrywkowego” dla prezesa PGE GiEK Sławomira Zawady

Sławomir Zawada, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółki z Grupy Kapitałowej PGE znalazł się w gronie laureatów uhonorowanych przez Katedrę Górnictwa Odkrywkowego Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie za wspieranie działalności branży górnictwa odkrywkowego.

– To dla mnie zaszczyt, że znalazłem się w gronie osób, które swoim doświadczeniem i pracą przyczyniają się do rozwoju górnictwa odkrywkowego – mówi Sławomir Zawada, prezes zarządu PGE GiEK. – Wyróżnienie, które dzisiaj otrzymałem nobilituje i jednocześnie zobowiązuje mnie do jeszcze większego zaangażowania w sprawy branży, przed którą stoi dzisiaj bardzo dużo wyzwań – podkreśla prezes.

Wyróżnienia wręczono podczas szóstej edycji Szkoły Górnictwa Odkrywkowego, którą organizuje Katedra Górnictwa Odkrywkowego Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii AGH w Krakowie. Konferencja trwa od 9 do 12 września w Kościelisku. Trzydniowym obradom towarzyszą dyskusje na temat przyszłości węgla brunatnego, barier górnictwa odkrywkowego oraz najnowszych uregulowań prawnych związanych z sektorem wydobywczym.

Wyróżnienie odebrał także Marian Rainczuk, dyrektor należącej do spółki  PGE GiEK Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów.

Głównym przesłaniem Szkoły Górnictwa Odkrywkowego jest przekazywanie najnowszej wiedzy dotyczącej praktycznych zagadnień górnictwa odkrywkowego oraz wymiana doświadczeń, które pozwalają na wypracowanie tzw. dobrych praktyk. Uczestnikami konferencji są osoby reprezentujące instytucje naukowo-badawcze związane z górnictwem, przedstawiciele urzędów górniczych oraz kopalń odkrywkowych, a także firm zaplecza technicznego.

 

Poprzedni wpis

Kompetentne zarządy i pakiet na start. Propozycje Elżbiety Kudaj.

Kolejny wpis

Pomoc w nakrętkach

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Nie mogę na tego h….. patrzeź.