Potężny huk nad Bełchatowem.

Dziś rano nad Bełchatowem rozległ się potężny huk, który najmocniej słyszalny był w okolicach miejscowości Rasy. Otrzymaliśmy kilka telefonów i wiadomości od zaniepokojonych mieszkańców. Skontaktowaliśmy się z jednostkami, które mogłyby coś na ten temat wiedzieć. Jak poinformował nas rzecznik prasowy 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego, samoloty F-16 nie mogą przekroczyć pewnego pułapu, który by skutkował przekroczeniem bariery dźwięku.

Jest to wręcz niemożliwe, żeby samoloty bazujące w Łasku przekroczyły barierę dźwięku, ponieważ urządzenia są tak ustawione, że nie pozwalają na takie działanie. – powiedział nam w rozmowie rzecznik 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego. – wyjaśnił rzecznik 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Zadzwoniliśmy także do rzecznika KPP Bełchatów i miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych. Nie otrzymano żadnego zgłoszenia. W Centrali PGE GiEK SA, jak na razie, też nic nie wiadomo. Pozostaje nam czekać.

Poprzedni wpis

Wiemy kto może zostać prezesem PGE. Co dalej ze Złoczewem?

Kolejny wpis

Child alert. Policja poszukuje chłopca.

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

W okolicach Dobryszyc również słychać 🧐🤔

A może to Unia się rozpada

Ludzie są pochrzanieni To sa standardowe ćwiczenia lotnicze . Czasem nocne , czasem poranne ,czasem w dzień. Latają nad b Bełchatowem i Elektrownią . No i dobrze niech latają
Dwa lata temu w sierpniu to mnie przeszkadzało nikomu widowisko na niebie jak F16 ścigały amerykqańskiego dobrze oswietlonego drona , albo jak nad elektrownią w ranmach ćwiczeń Migi wyrzucały flary a F16 jes próbowało zestrzelić pociskami smugowymi co ? Wtedy to było fajnie A teraz huk im przeszkodził Ech 😀