GKS Bełchatów bez Rady Nadzorczej

SONY DSC

W czwartek16 lipca, zgodnie z § 16, pkt. 10 statutu, wszyscy trzej członkowie Rady Nadzorczej GKS „Bełchatów” S.A. złożyli rezygnację z piastowanych stanowisk. Podczas tego ostatniego posiedzenia RN podjęła jednogłośnie uchwałę zezwalającą Zarządowi Klubu na powołanie Fundacji Akademia GKS Bełchatów.

Poniżej publikujemy treść oświadczenia Członków Rady Nadzorczej:

Przez okres dwóch lat, działając społecznie bez jakiegokolwiek wynagrodzenia, Rada Nadzorcza działała w dobrym interesie naszego Klubu, zachowując pełną transparentność i uczciwość. W tym to okresie, poprzez swoje rekomendacje, wpłynęła na redukcję stanowisk administracyjnych i cięcia kosztów w obszarach, które generowały i powiększały stratę GKS Bełchatów S.A. Rada Nadzorcza nie wyraziła zgody na podjęcie kolejnych zobowiązań, które miały zostać zaciągnięte na wypłaty systemu premiowego w sezonie 2018/2020. W końcu to właśnie Rada Nadzorcza zarekomendowała taki system premiowy, który uzależniał  wysokość ich wypłat od dwóch czynników: awansu do Fortuna I Ligi oraz uzyskania najlepszego miejsca w Pro Junior System. Konsekwencją podjętej przez drużynę walki był awans do Fortuna I Ligi oraz nagroda pieniężna z PZPN w kwocie 1,1 mln zł. Rada Nadzorcza starała się dwukrotnie zwiększyć swój skład o przedstawicieli naszych kibiców oraz rodziców adeptów juniorskich grup piłkarskich. W grudniu 2019 r. wnioskowano o spotkanie z Akcjonariuszami GKS Bełchatów S.A., jednak brak reakcji spowodował, że zawnioskowano o zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, na którym poinformowano o sytuacji w Klubie oraz działaniach Zarządu i podległych mu współpracowników. Rada Nadzorcza zawsze była otwarta na rozmowy czy to z Radą I drużyny, jej poszczególnymi zawodnikami, rodzicami grup młodzieżowych czy też tymi, którym na sercu leży dobro Klubu.

Co istotne, przeprowadzone badania audytowe potwierdziły, iż Rada Nadzorcza swoje obowiązki wypełniała z należytą starannością i dbałością o dobro Górniczego Klubu Sportowego, a konsekwencją tego były uzyskane przez członków Rady Nadzorczej absolutoria od Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy.

W dniu dzisiejszym, podczas ostatniego posiedzenia, Rada Nadzorcza GKS Bełchatów S.A. podjęła jednogłośnie uchwałę zezwalającą Zarządowi Klubu na powołanie Fundacji Akademia GKS Bełchatów.

Dziś kolegialnie podjęliśmy decyzję, iż nasza misja dobiegła końca. W poczuciu dobrze wykonanego obowiązku ustępujemy miejsca w Radzie Nadzorczej GKS Bełchatów S.A. dziękując wszystkim kibicom, pracownikom Klubu, rodzicom grup młodzieżowych, trenerom oraz zawodnikom I drużyny„.

źródło: GKS Bełchatów

Poprzedni wpis

Wolontariusze pilnie poszukiwani.

Kolejny wpis

Mieszkania w Bełchatowie nawet za 40 tys. złotych

Subscribe
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Juz dawno mówiłam, ze to zbyt madrzy l7dzie na tego prezesa i dyrektorka

I o dwa lata za długo. Panowie dobra robota. Z tymi prezesami to nic dobrego juz nie będzie. Brawo za honor.

W sytuacji, gdy decyzja zostaje narzucona, nie ma mowy o honorze.

Bardzo dobrze. Pięknie napisane. Ale każdy zorientowany wie że wspólpraca z grupą ludzi gdzie jest wegiel to z gory przesądzona porażka.

Rezygnacje to powinien zlożyc Prezes

Prezes sie nadaje jedynie do partolenia roboty. Teraz powinien sie postarac o współpracę z naszą posłanką pinokiem. Idealna para. Do niczego.

Dwa lata bez wypłaty! A darmozjady brali kase i nic nie zrobili. Rydzu do dymisji. Pani Prezydent moze zrobi z tym porządek. Aaaaaa zapomniałem! Pani prezydemt porządku z trawami nie umie zrobić w miescie a co dopiero taka poważna sprawa jak GKS.

Od lat RN klubu nie pobiera wynagrodzenia. Każdy, kto zostawał członkiem Rady, wiedział, że to działalność społeczna. Nie rozumiem zatem, jaki jest cel podkreślania tego faktu?

A tak w ogóle to kto był w tej radzie?

Przecież nie da się już czytać tych podłych, zawistnych komentarzy! Czyżby kibice GKS byli tak małostkowi i prymitywni? A może wypowiadają się na forach wyłącznie Ci, którzy nic nie wiedzą??!! Rozdmuchiwanie jakiś domniemanych historii nigdy nie pomaga. Prosta zasada: mało wiem – nie plotę głupot!
Jeśli naprawdę tak kochacie GKS, przestańcie wypisywać nieprawdę! Nie można obrażać i pomawiać nikogo publicznie, nie mając pojęcia o całej sytuacji! Czytam te bzdury i pewność mam jedną : prawdziwi kibice, którzy znają sytuację klubu, tutaj się nie wypowiadają.. Bo teraz nie jest czas na zadymy stadionowe.