Bełchatów. Fatalne warunki pogodowe. Kierowcy uważajcie na drogach.

OSTRZEŻENIE POGODOWE STOPNIA 3 / 5 – Ogólno dynamiczne zmiany w aurze. Zmieniające się warunki drogowe. Opady śniegu. Opady marznącego deszczu. Oblodzenia.

Polska już znajduje się w zasięgu niżu i frontu atmosferycznego z głównym oddziaływaniem na zachód od granic kraju. Z biegiem godzin, sytuacja będzie się zmieniać w głębi kraju. Tutaj gdzie trzyma mróz, a następnie nadciągnie front, sytuacja może być najbardziej niekorzystna.
W początkowej fazie zmian, spadnie dynamicznie ciśnienie. Następnie nasili się prędkość wiatru. Liczmy się z obfitymi opadami śniegu. Kolejne godziny to już opady marznące deszczu ze śniegiem i deszczu. Sytuacja poprawi się na chwilę kiedy odpuści mróz i pozostaną z nami mokre opady. 

UWAGA ! Chwilami opady mogą być dość intensywne. W fazie przejścia opadów suchych śniegu na mokry, może dojść do oblodzenia jezdni, chodników oraz wszystkich innych przedmiotów, które mają kontakt z opadem. Na drogach wysokie ryzyko pojawienia się zjawiska ” czarnego lodu „.

Nie wykluczone lokalne podtopienia poprzez obfite opady oraz topniejącą warstwę śniegu.

Kierowcy ! Oprócz uwagi na złe warunki drogowe, pamiętajmy o pieszych poruszających się w ciągach chodnikowych tuż przy jezdni ! Zwracajcie uwagę na kałuże. Zwolnijcie ! Starajcie się je omijać !

Ostrzeżenie obowiązuje w terminie dnia 08.01.2019 godz. 03:00 do odwołania. Swoim zasięgiem obejmuje miasto oraz powiat Bełchatowski wraz z powiatami ościennymi.

Bądźcie czujni. Uważajcie na siebie i innych !

źródło: Zespół CMiOP-Bełchatów / Łukasz Gorzelski / foto: pixabay

Poprzedni wpis

Wola Mikorska. Czołowe zderzenie dwóch osobówek.

Kolejny wpis

PILNE. Karambol na A1. Kilkukilometrowy korek w rejonie Koluszek. [AUDIO]

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

A o wypadku w Chabielicach nic nie napisaliscie… Tak to wszędzie macie dojścia

Co Cię to interesuje kacy łbie gdzie mają dojścia? Zawsze się jakaś menda zazdrosna trafi, lepiej anonimowo niż pod postem na FB bohaterze? Żal. Pl

A czy my mamy możliwość się klonować ? Jak na raz dzieje się dużo, nie mamy opcji wszystkiego ogarnąć.