Uderzył policjanta. Padły strzały ostrzegawcze.

Nietrzeźwy kierowca audi wjechał w płot, porzucił auto i uciekł z miejsca zdarzenia. Został namierzony przez policjantów a kiedy zorientował się, że na ucieczkę nie ma szans rzucił się z kijem na jednego z mundurowych. Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza to przestępstwo zagrożone karą do lat 3 pozbawienia wolności. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

12 lutego 2019 roku o godz.11.35 dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu w miejscowości Sadulaki w gminie Kluki. Według informacji nietrzeźwy kierujący audi wjechał w ogrodzenie posesji, porzucił auto i uciekł.

Na miejsce zostali skierowani policjanci z posterunku  w Klukach. Zgłaszający opisał mężczyznę i wskazał kierunek ucieczki. Mundurowi szybko namierzyli uciekiniera, który znajdował się już na terenie wytypowanej przez policjantów posesji. Zdesperowany widokiem mundurowych mężczyzna zaczął uciekać.

Najpierw do stodoły, a później w kierunku lasu. Kiedy zorientował się, że na ucieczkę nie ma szans zaatakował policjanta uderzając go kijem. Agresywnego mężczyznę uspokoił dopiero huk strzałów ostrzegawczych oddanych przez mundurowego. Agresywny mężczyzna został zatrzymany i szybko trafił do policyjnego aresztu.

Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że napastnik ma ponad promil alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu 44-letni mieszkaniec gminy Kluki usłyszy zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji to przestępstwo zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat wiezienia.

Poprzedni wpis

30 tysięcy złotych na granty od Starostwa.

Kolejny wpis

Z ostatniej chwili!!! Trwają poszukiwania 40 letniej Bełchatowianki.

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Heniek, coś ty narobił!!!