Nowe przypadki koronawirusa u pracowników RAMB-u

W spółce RAMB potwierdzono dwa nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Pracownicy czują się dobrze, jeden z nich przebywa na leczeniu szpitalnym a jeden na leczeniu domowym. Potwierdzone nowe przypadki w Spółce mają najprawdopodobniej związek z przypadkiem zarażenia z ubiegłego tygodnia u jednej z Pracownic Spółki.

Podkreślamy, że nie ma zagrożenia utraty ciągłości pracy Spółki RAMB. Część Pracowników została przez Pracodawcę prewencyjnie wysłana do domów a także do świadczenia pracy zdalnej. Niewielka część załogi przebywa na kwarantannie domowej, zgodnie z zaleceniami Sanepidu. W zakładzie wprowadzone są odpowiednie procedury w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa a także opracowany i weryfikowany jest na bieżąco plan funkcjonowania na wypadek ponadstandardowej absencji. Wszystkie pozytywnie zdiagnozowane przypadki wystąpiły u osób, które nie miały bezpośredniego kontaktu z pracownikami produkcyjnymi z KWB Bełchatów. Zarówno wydobycie węgla jaki i produkcja energii w bełchatowskim kompleksie energetycznym odbywają się bez zakłóceń.

Sandra Apanasionek
Koordynator współpracy z mediami – Rzecznik Prasowy
Departament Komunikacji

Poprzedni wpis

4 nowe zarażenia koronawirusem w powiecie bełchatowskim.

Kolejny wpis

Zawsze można na nich liczyć.

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Haha ciekawe jakie procedury jak im nawet na płyn do dezynfekcji szkoda..

Wydobycie węgla odbywa się bez zakłóceń…… NARAZIE BEZ ZAKŁÓCEŃ

Jakie procedury jest tak jak było co zmienili tylko godziny pracy że od 6 do 14 żenada po prostu u tak są skupiska ludzi na szatni więc śmieszne jest to co piszecie

Te 2 osoby są wśród tych 6 oficjalnych przypadków w Bełchatowie czy teraz już mamy 8?