Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z samorządowcami w Bełchatowie.

W Gigantach Mocy z samorządowcami powiatów bełchatowskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego oraz pajęczańskiego spotkał się Premier Rządu Mateusz Morawiecki.

Podczas niespełna godzinnego spotkania premier podkreślił jak ważną podczas pandemii jest tarcza antykryzysowa. Trzecią tarczą jest właśnie wsparcie inwestycyjne, które w tym trudnym czasie jest istotne i znaczące dla samorządów. Kwota jaka została przeznaczona na wsparcie to ponad 6 miliardów złotych, które zostanie rozdzielone pomiędzy 380 powiatami i 2477 gmin.

Pieniądze będą przyznawane w formie przelewów i będzie je można wykorzystać do 2022 roku. Każdy z samorządów będzie mógł je wykorzystać na dowolną inwestycję publiczną.

Po części oficjalnej była chwila by zrobić sobie zdjęcie z premierem. Piotr Kotas, radny Gminy Bełchatów, zadał pytanie dotyczące odkrywki Złoczew. Odpowiedź była krótka. – – To leży w gestii głównego geologa kraju – odpowiedział premier.

Przed głównym wejściem do Gigantów Mocy zebrała się też grupa przeciwników rządu PiS.

Poprzedni wpis

Granty trafiły do sołectw. [ZDJĘCIA]

Kolejny wpis

Policja poszukuje świadków zdarzenia drogowego.

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Rozdawał czeki bez pokrycia, z funduszu którego projekt leży w senacie, ponadto 2 tyg temu te same czeki rozdawał wicewojewoda… kłamcy.

Szkoda że związki PGE GiEK przespali wizytę. To był dobry moment żeby zrobić trochę szumu przed wyborami. To pikietują na węglowej – co nic nie wnosi.